Rewelacyjny sezon Krysiaka

Paweł Krysiak pilotowany przez Pawła Gacka perfekcyjnie zakończył Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017. W miniony weekend, podczas Rajdu Śląska, Fordem Fiestą R2 wywalczył kolejne zwycięstwo w stawce 4F i popisał się rewelacyjnym 9. miejscem w klasyfikacji generalnej zawodów. Tegoroczny sezon kończy z tytułem Mistrza Polski.

Załoga Paweł Krysiak/Paweł Gacek, startująca w barwach Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej w sezonie wygrała w swojej stawce wszystkie rajdy, w których wystartowała. Za każdym razem notowała też wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Co trzeba podkreślić, wielokrotnie zawiązywała walkę z załogami z klas wyższych, skutecznie je dystansując.

Team Krysiak/Gacek Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017 rozpoczął w kwietniu od triumfu w 45. Rajdzie Świdnickim – KRAUSE (Świdnica). Następnie sukces w klasie 4F powtórzył we wrześniu. Najpierw podczas 51. Rajdu Dolnośląskiego (Duszniki - Zdrój), a potem Rajdu Nadwiślańskiego (Lublin). Wreszcie swoją świetną formę przypieczętował w ostatniej rundzie w sezonie, w zakończonym w miniony weekend 1. Rajdzie Śląska (Chorzów, Żory). Tym samym Paweł Krysiak i Paweł Gacek sięgają po tytuł Mistrzów Polski.

- Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, bo zaliczyliśmy naprawdę dobry sezon. Udało się uniknąć zarówno błędów, jak i awarii samochodu. Było trochę drobnych problemów, głównie z drążkiem zmiany biegów, który urwaliśmy podczas Rajdu Świdnickiego – KRAUSE, a złamaliśmy na Rajdzie Nadwiślańskim. Jednak nie wpłynęło to na wynik w klasie, który był priorytetem, a tylko przesunęło nas w klasyfikacji generalnej – opowiada Paweł Krysiak, kierowca ze Strzegomia. - Za wspaniałą pracę dziękuję mojemu pilotowi Pawłowi Gackowi, a za pomoc Rafałowi Kręciochowi, Tomkowi Kramarczykowi, Marcinowi Górnemu, Łukaszowi Sermetowi oraz serwisowi Rallylab. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, a przede wszystkim firmom, które zbudowały nasz budżet, czyli: Forpol - Auto Serwis Świdnica, Tech Plast, Tech-Mol, ZYWER Auto z Niemiec, Agencja Reklamowa Geospace, Dźwigi GOLAK, Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, KRAUSE, Nifco Polska, Posadzki Dariusz Sidor, Męski Świat, Worldpol, Psychotesty Piotr Robaszyński, Stacja Paliw „U Emila”, Opał Maria Gajecka, Er-Tech, Pamuła Świdnica, Tu się Tworzy, Zakład Kamieniarski ZEN, a także Gminie Strzegom, Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest – Park” i ekipie Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej - wylicza zawodnik.

Pod względem ilości firm widniejących na samochodzie rajdowym, zespół Paweł Krysiak Rally Team niewątpliwie wyróżnia się na tle załóg startujących w krajowym czempionacie. Ford Fiesta R2, którą startują Paweł Krysiak i Paweł Gacek swym precyzyjnym, choć mało artystycznym oklejeniem, wzbudza sympatię kibiców.

- Podziwiamy Pawła Krysiaka za talent i determinację w walce o sponsorów. Jak widać przesiadka do Fiesty R2, której dokonał w ubiegłym roku, była dobrą decyzją i dziś owocuje 1. miejscem w 4F w klasyfikacji całego sezonu. Paweł w pełni wykorzystał możliwości tego samochodu, który, jak wiadomo, nie uchodzi już za konkurencyjny. Myślę, że nadszedł czas na przeskok wyżej. W sezonie 2018 musi zasiąść za kierownicą auta zdecydowanie bardziej zaawansowanego technicznie – podkreśla Grzegorz Skiba, Prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej.

W rozrachunku klasy 4F, przeznaczonej dla bliźniaczych Fordów Fiesta R2, Paweł Krysiak zgromadził aż 100 punktów. To o 21 oczek więcej niż jego główny konkurent Jacek Polok. Na dalszych miejscach usytuowani zostali Michał Kozłowski i Zbigniew Skucha-Cienciała, którzy notują po 18 punktów.

Obecnie wszystkie załogi rywalizujące w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oczekują na zatwierdzenie klasyfikacji sezonu 2017 przez Główną Komisję Sportu Samochodowego Polskiego Związku Motorowego. Oficjalne wręczenie mistrzowskich tytułów zaplanowane jest w Warszawie pod koniec listopada.

 

18 Październik 2017
Sezon

2017

Wydarzenie

Rajd Śląska 2017

Autor
Informacja prasowa
Foto
Mateusz Banaś

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

20 Marzec 2020
4 Październik 2019
5 Wrzesień 2019
8 Sierpień 2019
12 Lipiec 2019

Twitter

Reklama

Reklama