Rajd Śląska zgodnie z planem – Jurecki i Trela zwyciężają w 2WD

Znamy wyniki rywalizacji w drugiej edycji Rajdu Śląska, czwartej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza wyznaczająca półmetek sezonu okazała się bardzo udana dla zespołu Blachdom Plus EvoTech Rally Team. Jacek Jurecki i Michał Trela już od Rajdu Świdnickiego, w każdej kolejnej rundzie od zwycięstwa byli „o włos”.

Mimo kłopotów cały zespół stanął na starcie śląskiej rundy jeszcze mocniejszy. Przez dwa dni rywalizacji kibice mogli oglądać kolejny zacięty pojedynek pomiędzy Jackiem Jureckim i Kacprem Wróblewskim. Początek rajdu należał do Kacpra, ale z każdym kolejnym odcinkiem jego przewaga topniała. Jacek przejął fotel lidera po piątej próbie i prowadzenia nie oddał już do mety w Żorach. Jurecki i Trela wygrali łącznie 4 z 9 prób z przewagą 3,7 sekundy. Komplet punktów za zwycięstwo i bonus za drugi wynik na Power Stage pozwolił bielskiej załodze zmniejszyć dystans do liderów i awansować na drugi stopień podium w klasie i w grupie 2WD. To jeszcze bardziej podkręca emocje przed drugą połową RSMP 2018.

Jacek Jurecki: „Właśnie takiego weekendu potrzebowaliśmy. Myślę, że odbiliśmy sobie część z niepowodzeń z pierwszej części sezonu. Kacper wysoko zawiesił poprzeczkę, ale razem z Michałem wypracowaliśmy dobre tempo. Samochód też spisywał się świetnie, dlatego ani przebita opona, ani 10 sekund kary nam nie przeszkodziło. Tym razem wszystko ułożyło się po naszej myśli i wracamy do walki w ważnym momencie.

Zwycięstwo w Rajdzie Śląska chciałbym przede wszystkim zadedykować mojej żonie. Cała rodzina  mocno trzymała kciuki. Przez dwa dni na każdym kroku widzieliśmy ogromny doping kibiców, a to też dało nam pozytywnego „kopa”. Podziękowania dla Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, EnergoSystem Ośrodek Wczasowy "Walcownik", FREZDROM Siedlce, Peugeot Magurka, Damos Bramy Garażowe, Autodepol, Autoglass Łukaszewski, BTJ Zabudowa Pojazdów, Albud Okna i Drzwi, ASC oraz EvoTech – wszyscy wykonaliśmy w weekend kawał dobrej roboty. Jesteśmy mocno zmotywowani na drugą część sezonu.

2 Lipiec 2018
Sezon

2018

Wydarzenie

Rajd Śląska 2018

Autor
Informacja prasowa
Foto
Tomasz Filipiak i Rozmus Photography

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

1 Grudzień 2018
7 Wrzesień 2018
9 Sierpień 2018
29 Czerwiec 2018
9 Czerwiec 2018

Twitter

Reklama

Reklama