Mistrz cięcia w stawce Rajdu Barbórka

Odliczamy ostatnie godziny do rozpoczęcia Rajdu Barbórka, a to oznacza nieuchronny koniec sezonu 2017. To, co dla jednych będzie ostatnim tegorocznym startem, dla innych może być początkiem rajdowej przygody. Taką drogę wybrał właśnie Gabriel Głazowski, który w najbliższy weekend spełni jedno ze swoich marzeń. W debiucie poprowadzi Peugeota 205 GTi, który obsługiwać będzie stajnia EvoTech. Kierowca z Bielska–Białej pilotowany przez Bartosza Rabsztyna zgłosił się do rywalizacji w Rajdzie Barbórka, w mocno obsadzonej klasie L2. Duet utworzy wspólnie zespół o bardzo nietypowej nazwie Głazowski & Łyczko Hair and Rally Team. Wszystko to jednak efekt połączenia dwóch największych pasji kierowcy, który mimo młodego wieku, w swoim zawodowym życiu wygrał już kilkadziesiąt konkursów fryzjerskich, a w tym ten najważniejszy - zdobycie tytułu Mistrza Polski. Rajdy i fryzjerstwo to na pierwszy rzut oka trudne do połączenia profesje, ale Gabriel już nie raz udowodnił, że konsekwentnie dąży do celów, które sobie stawia. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie i pierwszy krok w rajdach samochodowych.

55. Rajd Barbórka 2017 to sześć odcinków specjalnych i łącznie 26,5 km sportowej rywalizacji. Ostatnią z prób będzie oczywiście wieczorne Kryterium Asów na ulicy Karowej. Czołówkę, która zmierzy się z najbardziej kultowym odcinkiem specjalnym w Polsce wyłoni walka na trzech przejazdach próby Autodrom Bemowo (4,80 km) i dwóch toru wytyczonego na terenach lotniska Modlin (5 km). Piątek to w harmonogramie zapoznanie z trasą, a pierwsza ze 101 zgłoszonych załóg stanie na starcie inauguracyjnego odcinka w sobotę, dokładnie o 8:00. Obsada rajdu tradycyjnie jest imponująca, a pierwszy numer startowy nakleją na Forda Fiesta WRC Rajdowi Mistrzowie Europy Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Na kultowym Peugeot 205 GTi Gabriela Głazowskiego i Bartosza Rabsztyna pojawi się 90. numer. 

Gabriel Głazowski: „Z Rajdem Barbórka zetknąłem się już, jako dziecko, wspólnie z tatą oglądając rywalizację w telewizji. To właśnie on wszczepił we mnie miłość do tego sportu. Można powiedzieć, że to historia jakich wiele, ale przy którejś z kolejnych relacji zakomunikowałem mu, że jak dorosnę to wystartuje w tym rajdzie. Z racji na to, że lubię dotrzymywać danego słowa to w końcu przyszedł czas na realizację tego planu. Nie będę ukrywał, że w ten sposób realizuje jedno z moich największych dziecięcych marzeń. Wiem, że mogę liczyć ogromne doświadczenie i wsparcie ludzi tworzących nie tylko firmę, ale i rodzinę EvoTech, która przygotowała mi pięknego i kultowego Peugeota 205 GTi. Fakt debiutu w "prawdziwym" ściganiu i to w tak wyjątkowym rajdzie działa stresująco, ale też jest ogromną mobilizacją. Fryzjerstwo i rajdy to pasje, które ciężko porównać, ale obydwie pełnią bardzo ważną rolę w moim życiu. Jedna i druga wymaga niezwykłej dokładności i pokory, a jednocześnie kreatywności i ciągłego doskonalenia. W rajdach trzeba zdecydowanie mniej ciąć, ale i tutaj trzeba to robić bardzo precyzyjnie. We fryzjerstwie ważny jest efekt końcowy i teraz też dam z siebie wszystko, postaram się nie zawieźć zaufania zespołu. Tak samo będę walczył o szansę startu na Karowej. Może to śmiały plan w pierwszym rajdzie, ale wiem, że trzeba wysoko stawiać sobie cele.

Dziękuje wszystkim partnerom, którzy pomogli mi zrealizować marzenie: salonowi GŁAZOWSKI & ŁYCZKO - mistrzowie Polski we fryzjerstwie, BudaFest LANGOSZ, EvoTech, Buchti.pl Promotion, KAMELLEO wulkanizacja, NNB - New Nature Brand, portal bielsko.biala.pl, Machiko Sportswear i COTRIL Polska, a przede wszystkim rodzinie i Ewelinie Łyczko, mojemu najwierniejszemu kibicowi.”

Bartosz Rabsztyn: „Zapowiada się, że będzie to wyjątkowa edycja Barbórki i to nie tylko przez zimowe warunki, jakie postanowiła sprezentować nam pogoda w ten pierwszy weekend grudnia. Mimo śniegu atmosfera na pewno będzie gorąca. Z Gabrielem znamy się od dawna i wiem, jak bardzo chciał tu wystartować. Cieszę się, że będę miał swój wkład w jego debiut i liczę, że da to nam obojgu dużo satysfakcji. Wystarczy zresztą popatrzeć na listę zgłoszeń i uśmiech sam pojawia się na twarzy, że możemy być tego częścią. Zapraszam wszystkich do śledzenia rywalizacji w 55. Rajdzie Barbórka. Do zobaczenia na odcinkach i trzymajcie mocno kciuki, że na relacji telewizyjnej z Karowej też! : ) ”  

30 Listopad 2017
Sezon

2017

Autor
Informacja prasowa
Foto
materiały zespołowe

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

4 Październik 2019
5 Wrzesień 2019
8 Sierpień 2019
12 Lipiec 2019

Twitter

Reklama

Reklama