Michalski, Binięda i Subaru Mistrzami Polski

Jacek Michalski i Adam Binięda, reprezentanci Subaru Historic Rally Team, w swoim debiutanckim sezonie w samochodzie czteronapędowym zostali Mistrzami Polski w klasie HR2! Wystarczyło im do tego zajęcie drugiego miejsca w Rajdzie Świdnickim. Zwycięzcy – Paweł Ferdek i Justyna Kurowska-Ferdek nie zdobywali punktów w klasyfikacji sezonu, więc załoga Subaru Imprezy 555 zgarnęła trzeci w tym sezonie komplet oczek.

Pierwszy etap rywalizacji na Dolnym Śląsku rozpoczął się falstartem, ale po odwołaniu OS1, dwie kolejne próby Michalski z Biniędą zapisali na swoje konto. W niedzielny poranek do ataku przystąpili rywale, ale reprezentanci SHRT realizowali swój plan i nie wdając się w walkę o zwycięstwo bitwy, konsekwentnie dążyli do wygrania wojny. Ze 167 punktami w klasyfikacji generalnej zapewnili sobie Mistrzostwo Polski w klasie HR2, przedłużając passę zespołu Subaru Historic Rally Team do trzeciej mistrzowskiej szarfy z rzędu.

Sezon 2021 zespół SHRT zakończył jednak z podwójnym tytułem Mistrzów Polski. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji kierowców w HR2, marka Subaru po trzech latach przerwy ponownie została Mistrzem Polski w klasyfikacji zespołów producenckich.

 

Jacek Michalski: „Choć nie wygraliśmy Rajdu Świdnickiego, to swój cel zrealizowaliśmy w 100%. Nie chcieliśmy się niepotrzebnie ścigać i ryzykować, najważniejsza była dla nas meta i pilnowanie najgroźniejszych rywali – Pawła Grzywacza i Błażeja Czekana, którym w tym miejscu chciałbym podziękować za wspaniała walkę na przestrzeni całego sezonu. Nikt z nas nie planuje występu w Rajdzie Koszyc, więc tym drugim miejscem w Świdnicy zapewniliśmy sobie tytuł Mistrzów Polski w klasie HR2.

Rajd był bardzo szybki i trudny, ale pomimo już trzeciego startu w tej imprezie, jest to dopiero mój pierwszy puchar wywieziony ze Świdnicy. :) Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, co udało nam się osiągnąć w tym sezonie. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wspaniała praca ekipy MTS Subaru Dzierżoniów pod wodzą Marka Kluszczyńskiego, któremu chciałbym podziękować za danie nam szansy dołączenia do zespołu Subaru Historic Rally Team. Słowa podziękowania kieruję także w stronę Jacka Pryczka, który zaufał nam na tyle, aby powierzyć w moje ręce tak wspaniałą maszynę, jaką niewątpliwie jest Subaru Impreza 555. Dla całego zespołu był to bardzo wymagający sezon, ale sukces przypieczętowany w miniony weekend jest dla nas wszystkich wspaniałą nagrodą.”

 

Adam Binięda: „Bardzo dużo pozytywnych emocji towarzyszyło nam w ten weekend. Poczynając od samego rajdu i jazdy po tak kultowych odcinkach, tak kultowym samochodem, a kończąc na zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Jazda samochodem czteronapędowym po tych odcinkach daje ogromną frajdę, więc troszkę żałuję odwołanych odcinków. Najważniejsze jednak było dojechanie do mety, więc każdy kilometr mniej przybliżał nas do tytułu. Jesteśmy na tej mecie jako Mistrzowie Polski, więc plan na rajd i sezon został wykonany.

Cały ten rok to była dla mnie niezwykła przygoda, móc startować w tak utytułowanym zespole, jakim jest SHRT. Wszystkie osoby pracujące przy samochodzie dały z siebie wszystko na przestrzeni sezonu, a efekty tego widać w klasyfikacji rocznej. Dla mnie osobiście jest to już trzeci tytuł w klasie historycznej. Dwa poprzednie wyjeździłem z Konradem Dudzińskim i Rafałem Zabuskim w HR4, więc tym bardziej cieszę się, że z kolejnym kierowcą zdobywam kolejny tytuł. Dzięki temu ma się wrażenie dobrze wykonanej roboty. To co ustaliliśmy przed sezonem z Jackiem i całym zespołem, stało się faktem.”

 

Partnerami zespołu Subaru Historic Rally Team są: Subaru Polska, MTS Subaru Dzierżoniów, Steelum projektowanie i robotyka, AutoRacing.pl, SPRT Garage, Block Motorsport, JM RallySport.

7 Październik 2021
Sezon

2021

Autor
informacja prasowa
Foto
Mateusz Banaś

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

5 Sierpień 2022
15 Październik 2021
1 Październik 2021

Twitter

Reklama

Reklama