Kasperczyk liczy na hattrick

W tym roku Rajd Śląska odbędzie się po raz czwarty. W krótkiej historii tych zawodów na listę zwycięzców najczęściej, bo dwa razy, wpisywali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty, więc duet Tiger Energy Drink Rally Team wraca do Chorzowa z nadziejami na powtórkę tych sukcesów.

Pierwszy raz Kasperczyk i Syty wygrali Rajd Śląska w 2017 roku czym przypieczętowali zdobycie tytułu wicemistrzów Polski. Rok później ponownie wjechali na metę w Żorach jako najszybsza załoga, fundując sobie i kibicom niesamowite emocje. Po ukończeniu wszystkich odcinków specjalnych ich przewaga nad drugą załogą wyniosła całe… 0,2 sekundy. Rok temu Tomek i Damian również uplasowali się w czołówce, finiszując na drugiej pozycji.

Rajd Śląska zaplanowano na piątek i sobotę – 11 i 12 września. Tym razem na Stadionie Śląskim będzie nie tylko serwis, lecz także start i meta. Niestety w tym sezonie organizatorzy, z powodu epidemii COVID-19, musieli zrezygnować z widowiskowych odcinków miejskich, jednak w harmonogramie znalazły się oesy znane z poprzednich edycji imprezy. Rajd rozpocznie się w piątek (11 września) o 17:15, kiedy to zawodnicy pojawią się na ceremonii startu. Zasadnicza część rywalizacji została zaplanowana na sobotę. Najszybsze rajdowe samochody w Polsce po raz pierwszy na trasie zobaczymy już o godzinie 8:20. Tomek i Damian będą mieli do pokonania w sumie 7 odcinków specjalnych o długości ponad 100 kilometrów. Na ten dystans składają się przejazdy oesów Miedźna (15,2 km), Jastrzębie-Zdrój (20,47 km) oraz Warszowice (7,03 km). Trzeci przejazd próby Miedźna będzie jednocześnie dodatkowo punktowanym Power Stage. Wynik zawodników Tiger Energy Drink Rally Team poznamy około 18:30.

Łącznie do śląskiej rundy RSMP zgłosiło się 70 załóg, z czego 12 dysponuje najszybszymi samochodami klasy R5. Tomasz i Damian otrzymali piąty numer startowy, który nakleją na swojego Volkswagena Polo GTI R5.

 

Tomasz Kasperczyk: - Rajd Śląska zawsze będzie dla mnie wyjątkową imprezą, ponieważ odnieśliśmy tutaj nasze pierwsze zwycięstwo w generalce. Rok później znów byliśmy najszybsi, więc można powiedzieć, że lubię te odcinki i dobrze się na nich czuje. Rzecz jasna, celem jest nawiązanie do tamtych rezultatów, jednak trzeba pamiętać, że rajd jest intensywny, więc przede wszystkim – trzeba się skupić na pracy. Będziemy mieli w tym rajdzie sporo fragmentów z nierównym podbijającym asfaltem, więc solidnie popracowaliśmy na testach nad zachowaniem samochodu w tych warunkach. Jestem zadowolony z rezultatów, bo liczy się to, żeby trzymać gaz w podłodze jak najczęściej i jak najdłużej.

11 Wrzesień 2020
Sezon

2020

Wydarzenie

Rajd Śląska 2020

Autor
informacja prasowa
Foto
Maciej Niechwiadowicz

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

11 Wrzesień 2020
20 Marzec 2020
4 Październik 2019
5 Wrzesień 2019

Twitter

Reklama

Reklama