Huttunen i Lukka triumfują na Śląsku

● Reprezentanci Hyundai Poland Racing, po zaciętej i wyrównanej walce z Grzegorzem Grzybem i Michałem Poradziszem, stanęli na najwyższym stopniu podium 4. Rajdu Śląska.

● Finowie po raz drugi w swojej sportowej karierze, wygrywają rajd na nawierzchni asfaltowej i zamykają pierwszą połowę RSMP 2020 z kompletem zwycięstw.  

● 4 wygrane odcinki specjalne i 5 bonusowych punktów próby Power Stage – bilans drugiego polskiego zwycięstwa Jariego Huttunena i Mikko Lukka.

● Przed Rajdem Świdnickim (2-4 października) liderzy RSMP 2020 zgromadzili na swoim koncie 69 punktów, o 14 oczek wyprzedzając duet Grzyb / Poradzisz, a o 31 załogę Byśkiniewicz / Cieślar.

 

Po 0,2 s. różnicy, jakie na mecie Rajdu Śląska 2018 dzieliły Tomasza Kasperczyka i Jakuba Brzezińskiego, tym razem o zwycięstwie na odcinkach specjalnych Górnego Śląska, zadecydowało 7,3 sekundy. Ozdobą rywalizacji w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, był zacięty pojedynek, jaki toczyli Jari Huttunen i Mikko Lukka z Grzegorzem Grzybem, pilotowanym przez Michała Poradzisza. Na najwyższym stopniu podium, po pięknym finiszu na drugiej pętli, podobnie jak na mecie w Rzeszowie stanęli reprezentanci Hyundai Poland Rally Team. Kierowca z fińskiego Kiuruvesi tym samym dołączył, obok Tomasza Kasperczyka i Miko Marczyka, do grona triumfatorów, w czteroletniej historii rajdu. Po swoim tegorocznym debiucie, pierwszy zagraniczny zwycięzca imprezy, ma na swoim koncie 4 wygrane odcinki specjalne. Co ciekawe, cała trójka triumfatorów „najmłodszej” rundy kalendarza Mistrzostw Polski, nie ukończyła jeszcze 28 lat.

Po drugim zwycięstwie z rzędu, Jari Huttunen i Mikko Lukka umocnili się na pozycji liderów polskiego czempionatu i na półmetku zmagań o 14 punktów wyprzedzają duet Grzyb / Poradzisz. Kierowcy Hyundaia i20 R5 i Skody Fabia Rally2 evo, podzielili między siebie, w stosunku 3:4, zwycięstwa na wszystkich odcinkach specjalnych dzisiejszej rywalizacji. To również ta dwójka aż 3-krotnie wymieniała się prowadzeniem w Rajdzie Śląska. Od pierwszej, do przedostatniej próby, różnica czasowa wahała się od zaledwie 0,5 do 6 sekund.

Druga pętla to jednak popisowa jazda Finów, którzy wygrali wszystkie trzy odcinki, w tym kończący rajd Power Stage. Na pierwszym stopniu podium stanęli o 7,3 sekundy przed bezpośrednimi rywalami i o 32.3  s. wyprzedzili załogę Kasperczyk / Syty. To drugie zwycięstwo załogi Hyundai i20 R5 na asfalcie (obydwa wywalczone w Polsce). Co najważniejsze, z kompletem zwycięstw, na półmetku RSMP 2020 i trzy tygodnie przed startem 48. Rajd Świdnickiego 2020 (2-4 października) umacniają się na pozycji liderów. 

    

Jari Huttunen: Emocje tego rajdu długo nie opadną. To, co dziś wydarzyło się w Polsce, w Chorzowie, jest po prostu niesamowite! Byłem pewien, że gospodarze będą tutaj bardzo trudnymi przeciwnikami, ale tempo, jakie utrzymywaliśmy walcząc z Grzegorzem Grzybem, nawet na moment nie pozwalało na dekoncentrację. Asfalty Górnego Śląska i specyfika odcinków mocno różniła się od tych, jakie spotkaliśmy w Rzeszowie, więc za nami kolejne bardzo ważne kilometry i doświadczenia.

Zrealizowaliśmy założenia i wykonaliśmy ogrom pracy. Zabieramy z Rajdu Śląska komplet punktów, bardzo ważnych w kontekście drugiej części polskiego sezonu. Wygrywamy jeszcze mniejszą różnicą, niżw Rzeszowie, więc walka staje się coraz bardziej zacięta. Już nie mogę się doczekać pojedynku w Świdnicy.


Starty zespołu Hyundai Poland Racing w sezonie 2020 wspierają: Hyundai Motor Poland, Hyundai Motorsport Customer Racing, GRX Grönholm RX, Gulf Race Fuels Distribution EU oraz Kowax 2Brally.

12 Wrzesień 2020
Sezon

2020

Wydarzenie

Rajd Śląska 2020

Autor
informacja prasowa
Foto
Grzegorz Rybarski

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

11 Wrzesień 2020
20 Marzec 2020
4 Październik 2019
5 Wrzesień 2019

Twitter

Reklama

Reklama