Gryc i Kuśnierz na podium po pierwszym etapie Rajdu Świdnickiego

Rozgrywany w Górach Sowich i okolicach Rajd Świdnicki zainaugurował Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017. Tomek Gryc i Michał Kuśnierz rozpoczęli rywalizację w Świdnicy w piątkowy wieczór od zwycięstwa w klasie na widowiskowej próbie w centrum miasta. Sobotni etap także zaczął się od wygranej wicemistrzów Polski - byli najszybsi na pierwszym przejeździe oesu Rościszów-Walim. Na kolejnych próbach załoga Gryc Racing Team zajmowała dwa razy miejsca na podium, a kolejne cztery tuż za pierwszą trójką w klasie. Po pierwszym dniu zawodów Tomek z Michałem zajmują 3. miejsce w swojej klasie i zapowiadają walkę o awans w klasyfikacji zawodów na jutrzejszych odcinkach specjalnych. Tych organizator zaplanował cztery, w tym najdłuższy w rajdzie prawie 20-kilometrowy oes Kamionki-Walim. 

Po pierwszym etapie w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego prowadzi załoga Gabryś/Natkaniec, o ponad 18 sekund wyprzedzając Nivetta i Hellera i o 35 sekund Gagackiego z Bilskim. W klasie 4 przed Grycem i Kuśnierzem plasuje się Poloński z Gryczyńską oraz załoga Jurecki/Trela.

Tomasz Gryc: Pojechałem zbyt grzecznie jak na tak szybki rajd i taką stawkę. Nie był to idealny dzień, choć zaczął się dla nas od zwycięstwa. Popełniłem kilka drobnych błędów, które złożyły się na spadek z pierwszego na trzecie miejsce. Na pierwszą pętlę wyjechałem na oponach deszczowych, na drugiej pętli nie mogłem się zebrać i złapać odpowiedniego rytmu. Jestem zadowolony z ostatniego odcinka w naszym wykonaniu, na którym znów zbliżyliśmy się do kolegów z klasy i to dobry prognostyk na jutro. Niedzielne oesy zdecydowanie bardziej mi pasują i wiem, że jutro będzie lepiej, bo trasy są wąskie, agresywne, pełne podbić, mniej wyścigowe niż dziś. Uwielbiam ściganie, w trakcie którego coś się dzieje w samochodzie, gdzie podbija, auto skacze, ślizga się - to jest moja bajka.

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

4 Październik 2019
5 Wrzesień 2019
8 Sierpień 2019
12 Lipiec 2019

Twitter

Reklama

Reklama