Bracia Szejowie na starcie domowej rundy RSMP

Już 12 września zawodnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wyjadą na trasy 4. Rajdu Śląska. Wśród załóg nie zabraknie Jarosława i Marcina Szejów. Dla ustrońskiej załogi jest to domowa runda. Kierowca na każdym kroku stara się podkreślać swoje przywiązanie do Śląska i zarazem uwypukla rolę śląskich partnerów i kibiców. Dla nich ten rajd ma być pozytywną odskocznią od codziennych zmartwień.
 
4. Rajd Śląska to kolejna okazja ku temu, aby pokazać się kibicom z dobrej strony. Już raz w tym sezonie to się udało. Jarosław i Marcin Szejowie wygrali 29. MARMA Rajd Rzeszowski w klasie Open 4WD i są liderami mistrzostw Polski. Na Śląsku bracia będą chcieli utrzymać swoją pozycję, chociaż nie zapominają o mocnej konkurencji.
 
Bazą rajdu tradycyjnie będzie Stadion Śląski w Chorzowie. Od czwartku, 10 września, na zawodników czekają pierwsze czynności administracyjne. Właściwa część rywalizacji nadejdzie w sobotę, 12 września. Wtedy to załogi dwukrotnie zmierzą się z oesami Jastrzębie-Zdrój (20,47 km) i Warszowice (7,03 km) oraz trzykrotnie z próbą Miedźna (15,20 km). Łącznie na zawodników czeka 100,60 kilometrów rywalizacji.

Jarosław Szeja: - To nasza domowa, najważniejsza w sezonie impreza. Jesteśmy śląskim zespołem, mamy śląskich partnerów i śląskich kibiców – najwierniejszych i najbardziej zagorzałych. Na naszym terenie oni mogą przyjść i zobaczyć z bliska co robimy na rajdowych trasach, to taka nasza swoista śląska integracja poprzez motorsport. To trudny okres, wiele się wydarzyło w tym roku, ale chcemy, aby nasi kibice na moment o tym zapomnieli. Chcemy dostarczyć im radości, adrenaliny, wprowadzić na moment w świat sportowych emocji. Wygraliśmy w Rzeszowie, ale konkurencja jest naprawdę mocna. To będzie kawał dobrego ścigania.

1 Wrzesień 2020
Sezon

2020

Wydarzenie

Rajd Śląska 2020

Autor
informacja prasowa
Foto
Rozmus Photography

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

11 Wrzesień 2020
20 Marzec 2020
4 Październik 2019
5 Wrzesień 2019

Twitter

Reklama

Reklama