Biela i Ciupka znów razem - Barbórka na finał wyjątkowego sezonu

Łącznie 101 załóg ruszy do rywalizacji w 55. edycji Rajdu Barbórka 2017. W tym gronie znalazło się wielu tegorocznych mistrzów, którzy właśnie w Warszawie chcą podziękować swoim kibicom i widowiskowo zakończyć mijający sezon. Na liście zgłoszeń pojawiła się również mocna reprezentacja zawodników Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a wśród nich także najszybszy kierowca Klasy A-2000. Dokładnie tydzień po starcie w 43. Rajdzie Cieszyńska Barbórka Konrad Biela i Ryszard Ciupka staną razem przed kolejnym rajdowym wyzwaniem.

Wyścigowo – rajdowy duet już po raz drugi stanie na starcie warszawskiego klasyka. Zeszłoroczny debiut kierowca z Podhala zakończył doskonałym wynikiem, jako trzeci w Klasie 2. Na Kryterium Karowa szybsi byli tylko, różnicą 4,1 sekundy Robert Halicki / Tomasz Tkacz (Fiat 500 Abarth). Ich bronią ponownie będzie Renault Clio R3, za przygotowanie którego odpowiada stajnia 2BRally.

Pierwsza część rywalizacji odbędzie się na Autodromie Bemowo i Torze Modlin, gdzie wytyczono w sumie pięć prób. Kulminacją będzie oczywiście wieczorny odcinek specjalny Karowa, a nie zabraknie również relacji na żywo, z najsławniejszej rajdowej ulicy w Polsce - którą na swoich kanałach wyemituje telewizja TVP. Zapraszamy wszystkich do śledzenia zmagań w finałowej odsłonie sezonu 2017.

Konrad Biela: „Tydzień temu w piątek przyjechałem do Warszawy w garniturze, ale zdecydowanie bardziej lubię spędzać czas w tym mieście w kombinezonie zawodnika. Co prawda nie ma tych okazji za wiele, ale już w zeszłym roku przekonałem się, że to wyjątkowa przygoda. Wracamy na Barbórkę, żeby zmierzyć się z nią po raz drugi. Mamy stąd bardzo pozytywne wspomnienia, ale wierzę, że teraz jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani. Liczyliśmy na deszczowe warunki, a jednak okazało się, że to będzie start po śniegu. Poziom trudności jeszcze się podniósł, ale wynik z odcinka testowego pozwala z optymizmem czekać na pierwszy odcinek. Naszym celem jest Karowa i poprawienie wyniku, ale przede wszystkim tym startem chcemy podziękować za sezon 2017 wszystkim partnerom i kibicom, za całe wsparcie, jakie nam okazali. Wspólnie Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Service, 2Brally oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar – zapraszam na Barbórkę. Mam nadzieję, że mimo temperatury to będzie doskonały weekend i wspaniały rajd, czego życzę i sobie i nam wszystkim.” 

2 Grudzień 2017
Sezon

2017

Tagi:
konrad biela
Autor
Informacja prasowa
Foto
Jakub Rozmus

RSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Wydarzenia

20 Marzec 2020
4 Październik 2019
5 Wrzesień 2019
8 Sierpień 2019
12 Lipiec 2019

Twitter

Reklama

Reklama