Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka przed nowym sezonem Mistrzostw Śląska

Już dzisiaj startują Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2018, a rola inauguracyjnej rundy przypadła imprezie zorganizowanej przez Automobilklub Opolski. Rajd Baborowa otwiera nowy rozdział w sporcie samochodowym województwa opolskiego, a debiut w śląskim cyklu zapowiada się bardzo widowiskowo. Trasa to dziewięć odcinków wytyczonych wokół Baborowa, które jest również bazą rajdu, a dystans przygotowany przez organizatora liczy 47,7 km. Ceremonia startu odbędzie się już dzisiaj od 18:30, a niespełna pół godziny później pierwsza załoga ruszy do odcinka miejskiego (1,65 km).   

Z trzecim numerem startowym na trasę wyjadą Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka. Załoga Hondy Civic VTi postawiła w tym sezonie na kontynuację przygody z Mistrzostwami Śląska, a w weekend  będą mieć dziewięciu rywali w klasie RO 2.

Na sobotę przewidziano główną część rywalizacji. Ostatnia z ośmiu prób sportowych będzie rozgrywana jako Power Stage, na którym zawodnicy będą mogli powalczyć o dodatkowe punkty. Wyniki pierwszej rundy poznamy na mecie w centrum Baborowa, około godziny 16:20.

Szymon Żarłok: „Już dziś rozpocznie się dla mnie czwarty sezon startów w RSMŚl. Nie licząc testów, mam za sobą pięć miesięcy przerwy w startach więc głód jeżdżenia jest naprawdę duży. Naszą bronią na odcinki specjalne nadal będzie Honda Civic, nad obsługą, której będzie odpowiadać Damian Kargol ze swoją ekipą. Zostajemy więc z Krzyśkiem nadal w naszej „rajdowej rodzinie”. Ciężko mówić o celach na najbliższy sezon w momencie, gdy się jeszcze na dobre nie rozpoczął, ale na pewno będziemy walczyć o czołowe pozycje w klasie i damy z siebie wszystko, żeby być jak najwyżej. Jak na razie czeka na nas jednak duże wyzwanie – zupełnie nowy rajd i debiut na opolskich odcinkach specjalnych. W takiej konfiguracji początek sezonu zapowiada się niezwykle widowiskowo, a to nas jeszcze mocniej mobilizuje do walki. Dziękujemy naszym partnerom Kubala i QBL za pomoc w tym starcie. Trzymajcie mocno kciuki za całą stawkę i załogę #3.”   

 

13 Kwiecień 2018
Sezon

2018

Autor
Informacja prasowa

RO i Super KJS - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama