Rokita gotowy do walki w 2. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej

Debiutujący rok temu w rajdach okręgowych Michał Rokita zakończył przygotowania do pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2020. Krakowianin, który ubiegły sezon zakończył na czwartej pozycji klasyfikacji generalnej, przesiada się do nieco mocniejszego egzemplarza Renault Clio. Na jego prawym fotelu po raz pierwszy usiądzie nowy pilot - Michał Kłos, który zastąpi pauzującego Dyembę.

Nieco ponad rok temu Rokita zadebiutował w rajdach okręgowych właśnie na trasach Rajdu Ziemi Głubczyckiej, zajmując doskonałe, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrywając swoją klasę. Po zwycięstwie w Rajdzie Festiwalowym młody zawodnik liderował w stawce RSMŚl, jednak późniejsze problemy z samochodem spowodowały ukończenie sezonu na „najgorszej” dla zawodnika czwartej pozycji. Sezon rozpoczyna więc z nadzieją na bezawaryjność nowego samochodu.

- Rozpoczynamy nowy sezon RSMŚl. W ostatnim czasie wraz z Witek Motorsport poświęciliśmy sporo czasu na ustawienie samochodu i przygotowanie przed pierwszym rajdem. Przerwa między sezonami pozwoliła na lepsze poznanie nowego samochodu i weryfikację podzespołów. Do Głubczyc jedziemy z zamiarem walki i osiągania jak najlepszych czasów na odcinkach, które wyglądają na bardzo ciekawe i szybkie. Rajd Ziemi Głubczyckiej to dla mnie również start z nowym pilotem - Michałem Kłosem. Jak zwykle jedziemy na oponach firmy Extreme - Performance Tyres, która wspiera nasze starty. Za pomoc dziękuję także firmom GB Promotion, Strongflex.eu, RStechnology Adam Rachfał, SIADLY.COM-Motorsport & Graphics, Okleic.pl, M-Drive Motorsport gearbox transmissions - mówi Michał Rokita.

Do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej zgłosiło się łącznie blisko 120 załóg, z których 52 powalczą w ramach rajdu okręgowego. Rokita otwierać będzie klasę RO1, w której ma 13 konkurentów.

23 Lipiec 2020
Sezon

2020

Autor
informacja prasowa
Foto
GB Promotion

RO i Super KJS - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama