Rajd Ziemi Głubczyckiej – treningowe zwycięstwo Tiger Energy Drink Rally Team

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty byli najszybsi na trasie 2. Rajdy Ziemi Głubczyckiej. Dla załogi Tiger Energy Drink Rally Team start w rajdzie okręgowym był treningiem przed rozpoczęciem zasadniczej rywalizacji na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trasę głubczyckiej imprezy tworzyło siedem odcinków specjalnych z czego na aż pięciu najszybsi byli właśnie Kasperczyk oraz Syty. Zawodnicy jadący Volkswagenem Polo GTI R5 prezentowali dobre tempo już od pierwszych metrów i bez problemów zrealizowali główny cel na te zawody – odpowiednie przygotowanie się do startu w Rajdzie Rzeszowskim, który odbędzie się już w dniach 6 – 8 sierpnia. Załoga Tiger Energy Drink Rally Team na mecie miała blisko 15 sekund przewagi nad Kacprem Wróblewskim i Jakubem Wróblem, którzy w Rzeszowie będzie jednym z ich głównych rywali.

 

Tomasz Kasperczyk: - Wróciliśmy do rywalizacji na krajowym podwórku i od razu z bardzo dobrym rezultatem. Start w Głubczycach był częścią przygotowań do Rajdu Rzeszowskiego i jak widać nie zmarnowaliśmy przedłużonej przerwy zimowej. Mieliśmy dobre tempo od samego początku i wracamy do domu z pucharami za zwycięstwo w klasie Open 1. Nastroje w zespole są więc bardzo dobre i mam nadzieję, że ten rezultat jest prognostykiem przed tym, co będzie działo się w Rzeszowie. Cieszy mnie też to, nasze tempo było nie tylko szybkie, ale i stabilne oraz powtarzalne.

26 Lipiec 2020
Sezon

2020

Autor
informacja prasowa
Foto
Wojciech Anusiewicz

RO i Super KJS - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama