Kasperczyk z "1" w Głubczycach

Dwukrotni wicemistrzowie Polski – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty otwierają listę zgłoszeń do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej. Inauguracyjna runda mistrzostw Śląska odbędzie się w nadchodzący weekend (24-25 lipca).

Zaledwie dwa tygodnie dzielą zawody w Głubczycach od Rajdu Rzeszowskiego, który otworzy tegoroczną odsłonę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla Kasperczyka i Sytego jest to zatem jedna z ostatnich okazji do treningu przed walką o punkty do klasyfikacji krajowego czempionatu.

Na oesy zlokalizowane na południu województwa opolskiego Tomek z Damianem ruszą swoją nową rajdówką – Volkswagenem Polo GTI R5. Rajd Ziemi Głubczyckiej będzie ich trzecim treningowym startem w tym roku, po 4. Ireco Motorsport Rally i Rajdzie Bohemia, czyli pierwszej rundzie mistrzostw Czech. Załoga Tiger Energy Drink Rally Team otrzymała od organizatorów pierwszy numer startowy.

Trasa rajdu składa się z trzech prób sportowych. Po starcie na głubczyckim rynku, w piątek 24 lipca zawodnicy zmierzą się na nieco ponad kilometrowym prologu wytyczonym na terenie browaru w Głubczycach. W sobotę powalczą o jak najlepsze czasy na dwóch szybkich i podbijających, a miejscami także bardzo śliskich odcinkach specjalnych. Każdy z nich – Rycerskie (6,8 km) oraz Galmet (8,8 km) – będzie pokonywany dwukrotnie. Łączny dystans wszystkich oesów to 47,3 km. Zakończenie zawodów – w sobotę o 17 na rynku w Głubczycach.

 

Tomasz Kasperczyk: - Jedziemy do Głubczyc trenować i szlifować formę, ale znowu będziemy mieli takie „mini RSMP”, bo na liście zgłoszeń są zawodnicy, z którymi w Rajdzie Rzeszowskim już powalczymy na poważnie, kiedy stawką będą punkty. W ten weekend także chcemy się z nimi pościgać – każdy jest tego głodny. Mamy jednak jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia w naszym nowym samochodzie i kilka pytań dotyczących ustawień, na które chcę poznać odpowiedzi przed Rajdem Rzeszowskim. Oczywiście jedynka na aucie zobowiązuje, więc pojedziemy szybko, ale jednocześnie bez stawiania wszystkiego na jedną kartę.

23 Lipiec 2020
Sezon

2020

Autor
informacja prasowa
Foto
Honza Fronek

RO i Super KJS - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama