Godula i Nowak – liderzy walczą o Mistrzostwo Śląska

Łukasz Godula i Daniel Nowak otwierają stawkę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i to oni są najbliżej szansy, aby na trasach 45. Rajdu Barbórki Cieszyńskiej zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Załoga Hondy Civic, po wywalczeniu trzeciego miejsca w Rajdzie Wisły, umocniła się na najwyższej pozycji w klasyfikacji generalnej. Z 88 punktami mają odpowiednio 6 i 23 oczka przewagi nad duetami Sroka / Woźniak i Sordyl / Korzeniowski. Godula i Nowak, przed swoim czwartym wspólnym startem w Cieszynie powalczą więc o swój życiowy wynik.

O wszystkim zadecyduje najbliższe siedem odcinków specjalnych, ponieważ finałowa runda śląskiego cyklu jest punktowana ze współczynnikiem x 1,5, a więc razem z bonusem za Power Stage, do zdobycia jest 42,5 punktu. Wyniki na mecie w Cieszynie mogą więc mocno zmienić układ tabeli, a o pierwsze miejsce w sezonie 2019 zmierzą się aż trzy załogi.

W dniach 15-16 listopada, Cieszyn stanie się najważniejszym miejscem na rajdowej mapie Polski, a 45. edycja „Cieszynki” zapowiada piękne widowisko. Pierwsze emocje już dziś, od 19:10, gdy załogi zjadą do centrum miasta na próbę wytyczoną na terenach Browaru Zamkowego. Główna część rywalizacji to jednak sześć sobotnich odcinków, podzielonych na trzy pętle, gdzie nie zabraknie klasycznych i wymagających tras znanych ze wcześniejszych edycji. Na ceremonię mety załogi ponownie wrócą do Cieszyna, a zwycięzców i Mistrzów Śląska poznamy tradycyjnie na cieszyńskim Rynku. 

 

Łukasz Godula: W zeszłym roku, w Cieszynie, dopiero uczyliśmy się nowego samochodu, w którym teraz będziemy walczyć o najcenniejsze trofeum Mistrzostw Śląska. Po całym sezonie startów w Hondzie Civic, teraz jesteśmy dobrze przygotowani na to wyzwanie. Wspólnie z Danielem, naszymi sponsorami Autotest, BudTor, EL Montaż Żywiec i niezawodną ekipą Kostka Serwis Motorsport, ciężko pracowaliśmy na pozycję lidera. Zostało tylko jedno, najtrudniejsze zadanie, ale tym bardziej działa to na nas mobilizująco.


Nasi koledzy z Civic-ów już nie raz w tym sezonie pokazali, jak wymagającymi są przeciwnikami, ale wszyscy na ten weekend mamy jeden cel. Kolejny trudny przeciwnik to wymagające cieszyńskie próby i pogoda, która lubi tutaj zaskakiwać. Większych emocji na finał sezonu nie mogliśmy sobie wymarzyć i mam nadzieję, że zapewnimy tłumom kibiców piękne widowisko. Do zobaczenia na odcinkach i w strefie serwisowej – trzymajcie kciuki!!

16 Listopad 2019
Sezon

2019

Autor
informacja prasowa
Foto
Rozmus Photography

RO i Super KJS - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama