Powrót na asfalty

Po blisko dwumiesięcznej przerwie Hubert Laskowski powróci do sportowej rywalizacji. Tym razem czeka go jednak powrót na nawierzchnię, na której się „wychował” i powalczy w asfaltowym Marten Rajdzie Strzelińskim. Jednocześnie będzie to sportowy debiut 14-latka przed polską publicznością.

Trasy zlokalizowane w okolicach Strzelina przed laty gościły m.in. kierowców walczących w Pucharze PZM oraz zawodników rywalizujących o tytuł mistrza Polski w Pucharze Peugeota. Najbliższy weekend Wzgórza Strzelińsko-Niemczańskie będą areną boju duetów rywalizujących w MSP Rally Trophy. Hubert przed startem miał możliwość sprawdzenia swojego Peugeota 208 R2 na jednym z odcinków Ziemii Kłodzkiej. Jazda w deszczowych warunkach pozwoliła szybko znaleźć granice możliwości rajdówki, którą będzie walczył przeciwko autom klasy WRC.

- Już w najbliższy weekend odbędzie się Marten Rajd Strzeliński, w którym wystartuję razem z Adamem Jarosem, z którym miałem już możliwość wspólnych startów. Będzie to mój pierwszy start w Polsce jako zawodnik i jestem bardzo ciekawy, jak wypadnę na tle rodaków. Cieszę się również, że będę mógł pokazać swoje możliwości polskim kibicom - mówił Hubert.

- W zeszłym tygodniu miałem okazję pojawić się na testach, gdzie starałem się znaleźć jak najlepsze ustawienia auta oraz przejechać jak najwięcej kilometrów. "Wychowałem się" na asfalcie, a podczas testów uświadomiłem sobie, że przez rok nie miałem okazji jeździć po tej nawierzchni. Szybo znalazłem pewność siebie i wziąłem się do pracy, która powinna przynieść efekty w okolicach Strzelina. Na asfalcie zawsze czuję się dobrze i cieszę się, że wrócę na "czarne" - dodał.

Rajdową bronią będzie Peugeot 208 R2 obsługiwany przez stajnię Car Speed Racing z Cieszyna. Na prawym fotelu pojawi się wspomniany wcześniej Adam Jaros. Sponsorami młodego kierowcy są firmy Intertrade Logistics Limited, Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce oraz Just Profits Club.

9 Październik 2020
Sezon

2020

Autor
informacja prasowa
Foto
Maciej Niechwiadowicz

Pozostałe - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama