Nastoletni Hubert Laskowski staje przed kolejnym wyzwaniem

 

 

13-letni Hubert Laskowski, który uznawany jest za wyjątkowy motorsportowy talent, po długiej przerwie w startach staje przed kolejnym szutrowym wyzwaniem i już w najbliższy weekend wystartuje w dwóch rajdach.

Sobota dla kierowcy Peugeota 208 R2 będzie stała pod znakiem sprawdzenia swoich sił na łotewskim Minirallijs Saldus, który będzie idealną rozgrzewką przed poważniejszym wyzwaniem jakim będzie debiut w mistrzostwach Litwy i Łotwy w rallysprintach. W niedzielę na Laskowskiego będzie czekać sześć odcinków specjalnych o łacznej długości 55,2 km Rally Saldus. By jak najlepiej spędzić czas na szutrach, przed rajdami zaplanowano również testy.

- Miałem bardzo długą przerwę w startach, więc tym bardziej nie mogę doczekać się kolejnych występów na Łotwie. Bardzo mocno zależy mi, by z dobrej strony pokazać się zwłaszcza na Rally Saldus, który będzie moim debiutem w rajdzie rangi mistrzostw kraju. Sześć odcinków specjalnych, w tym jeden mierzący ponad 12 kilometrów będą dla mnie niesamowitą szkołą szutrowej jazdy. Cieszy również fakt, że w mojej klasie nie będę osamotniony, więc interesujące będzie porównywanie czasów do litewskich kierowców oraz Fabio Schwarza. Nie mogę doczekać się, by sprawdzić, jak prezentuję się na tle syna Armina Schwarza, który wystartował w ponad stu rundach WRC. Start takiego kierowcy utwierdza nas też w przekonaniu, że idziemy w dobrą stronę w kwestii mojej kariery – mówił Hubert Laskowski.

Nowością dla nastolatka będzie również obecność na prawym fotelu Adama Jarosa. Michał Kuśnierz ze względu na starty w mistrzostwach Polski w rajdach terenowych nie jest w stanie pojawić się na Łotwie, ale Jeleniogórzanin z pewnością jest najlepszym wyborem na ten weekend.

- Start z Hubertem będzie dla mnie bardzo ciekawym, ale też wymagającym zadaniem, którego nie mogę się doczekać. To bardzo młody kierowca, którego postaram się "okiełznać" i we właściwy sposób zastąpić Michała. Z pewnością czeka nas świetna zabawa. 208 R2 na szutrowych odcinkach jest fantastycznym autem, więc podobnie jak Hubert nie mogę doczekać się tego weekendu - dodał Adam Jaros, który w swoim rajdowym CV ma między innymi tytuł mistrza Polski w klasie HR.

Za obsługę auta odpowiedzialna będzie stajnia Car Speed Racing z Cieszyna, a sam start jest możliwy dzięki wsparciu Intertrade Logistics Limited oraz Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce.

19 Wrzesień 2019
Sezon

2019

Wydarzenie

Rally Saldus 2019

Autor
informacja prasowa
Foto
Grzegorz Rybarski

Pozostałe - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama