Konrad Biela i Ryszard Ciupka ponownie razem na OS-ach

Przerwa w tradycji Rajdu Barbórka odeszła w zapomnienie, a zawodnicy i zespoły przygotowują się do walki w 59. edycji warszawskiego klasyka. W oficjalnym zakończeniu sezonu sportów samochodowy, nie mogło zabraknąć reprezentantów wyścigów górskich. Swoją tradycje postanowił podtrzymać także Konrad Biela, który już po raz piąty stanie do rywalizacji w zawodach. Na fotelu pilota niezmienne towarzyszyć mu będzie Ryszard Ciupka, a załoga tym razem postawiła na Mitsubishi Lancera Evo VIII, przygotowanego przez AMS Stopka Race & Rally Car Service i 4turbo.

To ten sam samochód doskonale znany kibicom Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w którym kierowca z Szaflar, zmierzył się z trasą FIA Hill Climb Masters Braga. W ten weekend przyszła jednak pora na rajdowy debiut konstrukcji od Berg Monster Team. Na duet Biela / Ciupka czeka trudny pojedynek w najmocniej obsadzonej Klasie 1, jednak reprezentanci BIELAPLAST Race & Rally Team, już nie raz pokazali, że na odcinkach Barbórki, stać ich na wysoki wynik. Przygotowania do rajdu, trwają już od zeszłotygodniowych testów w Słomczynie. Nastawienie w załodze, jak zawsze jest optymistyczne i bojowe.

Pierwsze wyzwanie i rozgrzewka przed intensywną sobotą, czeka dziś wieczór, na nowym odcinku SZNAJDER Batterien Pruszków (3,6 km). Główną część rywalizacji organizator przygotował na sobotę, w której także nie zabraknie nowości – dwukrotnego przejazdu próby wytyczonej na Autodromie Słomczyn. Na trzy kolejne odcinki załogi wrócą do stolicy, by o awans na Kryterium Karowa powalczyć również na Torze Służewiec i w równoległym pojedynku na Bemowie. Wielki finał czekał będzie oczywiście na Karowej. Konrad Biela i Ryszard Ciupka podejmą to wyzwanie z 28. numerem startowym, razem z 48 konkurentami w klasie.

W walce wspierać ich będą firmy: Kotelnica Białczańska, TrackTech, HQ Automotive, Fit Bite Catering Dietetyczny, BielaPlast - producent dla profesjonalistów, DawidStachoń krucy_fit, Firma Budowlana Hebda, LisCar, Pralnia Białka, Strama Paliwa, KW Tynki, Szyby Folie Samochodowe Domalik, Ludwik Auto Detailing Zakopane, Ciszek Desing  AMS Race & Rally Car Service, 4turbo, Gulf Race Fuels Distribution EU, 4motorsport.pl, Gmina Szaflary Serce Podhala, rhSPORT Sport2000, TVP 3 Kraków, Podhale24.pl, Agencja UMA, Buchti.pl Promotion oraz AMK Limanowa.

 

Konrad Biela: „W tym sezonie musiałem mocno ograniczyć motorsportową aktywność, więc tym bardziej cieszę się z szansy powrotu na Barbórkę. Wspólnie z Ryśkiem Ciupką dobrze wspominamy każdy dotychczasowy start. W ten weekend, chcemy dopisać kolejny cenny rajd, po raz pierwszy za kierownicą Mitsubishi Lancera. W tak mocno obsadzonej stawce czeka nas trudna, ale ciekawa walka.

Testy na Słomczynie to było cenne przygotowanie, bo wiemy jak trudnych warunków możemy się spodziewać. Szutrowa część będzie mocnym sprawdzianem dla opon, więc trzeba znaleźć, jakiś złoty środek pomiędzy czystą, ale szybką jazdą. Na pewno przyda się też dużo szczęścia, bo woli walki nam nie zabraknie. Dobrze byłoby znów rzucić wyzwanie Pani Karowej i z takim nastawieniem, czekamy na pierwszy odcinek specjalny. Dziękuje wszystkim partnerom i naprawdę wielu ludziom, za całą pomoc, bez której nie moglibyśmy tutaj być.”

3 Grudzień 2021
Sezon

2021

Autor
informacja prasowa
Foto
Agencja UMA Agnieszka Wołkowicz, Grzegorz Kozera

Pozostałe - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama