Czas na Rajd Barbórka! Szejowie walczą w szczytnym celu

Już w dniach 3-4 grudnia odbędzie się kolejna, 59. edycja Rajdu Barbórka. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i bez wątpienia najbardziej medialna impreza motorsportowa w naszym kraju. Na starcie nie może zabraknąć Jarosława i Marcina Szejów. Załoga Hyundai Poland Racing walczy w Warszawie w szczytnym celu.

Start w 59. Rajdzie Barbórka to dla braci Szejów część akcji charytatywnej, przeprowadzanej wspólnie z Fundacją Fascynujący Świat Dziecka. Zwycięzca charytatywnej licytacji będzie gościem zespołu na rajdzie oraz przejedzie na prawym fotelu Hyundaia i20 R5 odcinek specjalny na Autodromie Bemowo. Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na uruchomienie świetlicy środowiskowej dla dzieci.

Sam Rajd Barbórka rozpocznie się w piątek, 3 grudnia, od odcinka specjalnego Sznajder Batterien w Pruszkowie. Jego start zaplanowano na godzinę 18:15. W sobotę, 4 grudnia, załogi dwukrotnie zmierzą się z próbami Tor Słomczyn oraz Tor Służewiec oraz jednokrotnie z oesem na Bemowie. Najlepsze pary późnym popołudniem wystartują w kultowym Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Na liście zgłoszeń znalazły się aż 103 załogi, w tym 49 w najmocniejszej klasie R1 dla nowoczesnych samochodów z napędem na cztery koła. To właśnie w niej o jak najlepszy wynik powalczą Jarek i Marcin Szejowie swoim Hyundaiem i20 R5.

 

Jarosław Szeja: - Rajd Barbórka kończy nasz sezon startów. Na pewno chcielibyśmy przejechać go w jak najlepszym stylu i w dobrych nastrojach spoglądać w przyszłość. Cieszę się, że dołączy do nas zwycięzca charytatywnej licytacji. Myślę, że spodoba mu się nasz przejazd po Bemowie. Szykuje się znakomita walka z wieloma rywalami… oby z finałem na Karowej! Dziękuję wszystkim naszym partnerom, dzięki którym możemy brać udział w tej znakomitej imprezie. Trzymajcie kciuki, wasze wsparcie będzie nam w ten weekend bardzo potrzebne!

 

Partnerami załogi są: GK Forge, Fascynujący Świat Dziecka, Future Group, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Ultramed Tychy, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

 

Harmonogram 59. Rajdu Barbórka:

Piątek, 3 grudnia

18:15 – OS1 Sznajder Batterien Pruszków (3,60 km)

Sobota, 4 grudnia

8:30 – OS2 Tor Słomczyn 1 (3,38 km)

8:45 – OS3 Tor Słomczyn 2 (3,38 km)

10:20 – OS4 Tor Służewiec 1 (5,38 km)

10:35 – OS5 Tor Służewiec 2 (5,38 km)

11:27 – Serwis A Bemowo (30 minut)

12:00 – OS6 Autodrom Bemowo Duet (1,78 km)

17:30 – Kryterium Asów na ulicy Karowej (2,10 km)

2 Grudzień 2021
Sezon

2021

Autor
informacja prasowa
Foto
Grzegorz Rybarski

Pozostałe - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama