XII Winter Rally zainaugurował zmaganie Pucharu TEDEX WRC 2016

Piękna słoneczna, wiosenna pogoda przywitała w niedzielny poranek 7 stycznia 2015r zawodników, którzy stanęli do rywalizacji w I Rundzie RSMAKC XII Winter Rally stanowiącej również I Rundę Pucharu TEDEX WRC 2016.

Na starcie imprezy zorganizowanej na terenie Warsaw Expo w Nadarzynie k/ Warszawy zjawiły się 52 załogi z których aż 23 załogi zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Tedex WRC 2016.

Zawodnicy mieli do pokonania 6 prób zlokalizowanych na terenie parkingów centrum wystawowego Warsaw EXPO. Piękna słoneczna pogoda, sucha nawierzchnia i ciekawie ułożona trasa bardzo przypadła do gustu zawodnikom, choć jak sama nazwa imprezy wskazuje powinna być rozegrana w warunkach zimowych. Jednak organizator imprezy jak również główny sponsor zmagań w Pucharze firma TEDEX nie mieli wpływu na warunki atmosferyczne. Brak śniegu i mrozu nie przeszkodził w żaden sposób Krzysztofowi Głowala, który za kierownicą  Mazdy 323GTR zwyciężył w klasyfikacji generalnej imprezy.

Drugie miejsce na podium zajął ViceMistrz Pucharu TEDEX WRC 2015 Sebastian Dziadosz (Honda Civic ). Kierowca Ridergarage.pl WRT od początku imprezy walczył o każdą sekundę z kierowca 4 napędowej Mazdy. Sebastian tym samym zajął I miejsce w kl. 3 i został pierwszym liderem klasyfikacji Pucharu TEDEX.

Trzecie miejsce podium zajął Kacper Terlikowski (Citroen Saxo), który pomimo drobnych problemów technicznych swojej rajdówki nie poddał się i walczył o cenne sekundy do końca zajmując tym samym 2 miejsce w klasie 3 oraz 2 miejsce w klasyfikacji Pucharu TEDEX.  Jako czwarty w klasyfikacji generalnej imprezy na mecie zameldował się Mikołaj Mielcarz ( BMW 318is ). Mikołaj zajął I miejsce w kl. 4 zdobywając 3 miejsce wśród zawodników klasyfikowanych w pucharze.