VIII Rally Mazowsze – Sebastian Dziadosz zgarnia wszystko !!!!

W sobotę 19.03.2016 rozegrana została II Runda RSMAKC VIII Rally Mazowsze, które było również II rundą Pucharu TEDEX WRC.

Impreza zorganizowana przez AK Centrum w Nowym Dworze Mazowieckim przyciągnęła na start aż 43 załogi w tym 21 załóg walczących w tegorocznej edycji Pucharu. Załogi miały do pokonania 9 odcinków specjalnych zlokalizowanych w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego.

Już od pierwszego odcinka specjalnego było jasne, że walka o generalkę rozstrzygnie się pomiędzy Sebastianem Dziadoszem z Ridergarage.pl WRT ( Honda Civic ) i Kacprem Terlikowski ( Citroen Saxo ) jednak to ten pierwszy zwyciężył nie tylko w klasyfikacji generalnej imprezy ale też okazał się najszybszą „ośką” rajdu i umocnił się na fotelu lidera w klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC.

Kacper po zaciętej rywalizacji musiał zadowolić się 2 miejscem na podium klasyfikacji generalnej i w klasie 3. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnił Emil Uszyński za kierownicą Subaru Imprezy, zostając tym samym zwycięzca klasy OPEN. Poza podium na 4 miejscu rajd ukończyła załoga Audi S2 w składzie Bartek Winiarek/Robert Wójcik. Załoga z Piaseczna zajęła 2 miejsce w kl. OPEN i 3 w klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC.

Niestety Rally Mazowsze do niezbyt udanych zaliczy Rafał Bańka, który pomimo szybkiej i widowiskowej jazdy nie ustrzegł się błędu. Kierowca Subaru Imprezy na 2 odcinku pomylił trasę i otrzymał karę taryfy. Niestety pomimo prób odrobienia straty Rafał ukończył rajd na 13 miejscu w generalce i 4 w kl. OPEN.