Szymon Łukaszczyk wyścigiem w Magurze wraca do rywalizacji

Szymon Łukaszczyk wynikiem w pierwszej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie mógł w lepszym stylu rozpocząć swojego kolejnego sezonu. Po dwóch wygranych podjazdach wyścigowych pewnie sięgnął po zwycięstwo i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. Niestety w niedzielę wyjeżdżał z Bieszczad w diametralnie innym nastroju, ponieważ jego Mitsubishi Lancer Evo V wrócił do siedziby AMS Stopka Race & Rally Car Service z mocno uszkodzonym przodem.

Przygoda z drugiego weekendu maja to już historia, a 6. Wyścigu Górskim Magura Małastowska zakopiański kierowca wraca w pełnej gotowości do walki. Mimo ukończenia tylko jednej rundy w Załużu Szymon Łukaszczyk zajmuje drugie miejsce ze stratą zaledwie sześciu punktów, więc już w ten weekend może walczyć o powrót na fotel lidera.

W Małastowie zjawi się cała czołówka, która przy słonecznej, sprzyjającej pogodzie będzie walczyć nie tylko o zwycięstwo, a także o nowy rekord trasy. Z pewnością warto ten weekend zarezerwować dla wyścigów górskich. Początek rywalizacji już w najbliższą sobotę i niedzielę, pomiędzy 22 i 23 czerwca.  

 

Szymon Łukaszczyk: Bieszczadzki Wyścig Górski drugi rok z rzędu nie szczędził nam przygód, ale mocno wierzę w to, że Magura ponownie okaże się szczęśliwa.  To właśnie tutaj w zeszłym sezonie nie tylko zdobyliśmy pierwsze punkty, ale przede wszystkim finiszując dwa razy na podium pokazaliśmy, że w rozwijanym wspólnie z AMS Stopka Race & Rally Car Service projekcie drzemie ogromny potencjał.

Niestety przygoda z Załuża zmusiła nas do tego, żeby czas pomiędzy wyścigami przeznaczyć przede wszystkim na naprawienie, Mitsubishi, a nie wprowadzanie kolejnych planowanych modyfikacji. Plan zakładał, że będziemy już trochę bliżej celu, ale to nie zmienia naszego bojowego nastawienia.

Strata punktowa nie jest duża, więc nasza sytuacja w klasyfikacji wygląda całkiem dobrze. Na drugi wyścigowy weekend czołówka stawi się w komplecie, więc zapowiada się naprawdę piękna walka, a my zrobimy wszystko, żeby  drugą wizytę w Małastowie ponownie zamienić na sportowy sukces.

Na zakończenie mogę z zadowoleniem powiedzieć, że w najbliższy weekend poszerzy się grono naszych partnerów. Barwy firm  IGLOO (producenta sprzętu chłodniczego dla branży spożywczej) oraz MILOO Lighting (jedna z wiodących polskich firm zajmujących się produkcją oświetlenia LED) pojawią się na naszym Lancerze obok Tatra Invest, AMS Stopka Race & Rally Car Service, 4Turbo, iRace i Buchti.pl Promotion. Wzmocnionym składem zapraszamy Was wszystkich w najbliższy weekend na wyścigowe święto do Małastowa.

21 Czerwiec 2019
Sezon

2019

Autor
informacja prasowa
Foto
Agnieszka Wołkowicz, Grzegorz Kozera

GSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama