Konrad Biela drugi raz powalczy o medale FIA Masters

W tym sezonie, kibice Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, tylko raz mogli zobaczyć Konrada Bielę, który w Limanowej pełnił rolę kierowcy samochodu VIP. Zawodnik z Szaflar poświęcił ten czas na przygotowywanie samochodu i kompletowanie budżetu, ale na koniec roku 2021 przygotował prawdziwą niespodziankę. Po udanym debiucie na trasie włoskiego Gubbio pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, dzięki któremu także w tym roku, będzie mógł zmierzyć się w gronie najlepszych kierowców wyścigów górskich Starego Kontynentu.

W Portugalii powalczy o powiększenie swojego sportowego dorobku, w którym jest również brązowy medal za trzecie miejsce w klasie E1-1998 w FIA Masters 2018, wywalczony za kierownicą Renault Clio Sport. W tym sezonie, reprezentant BIELAPLAST Race & Rally Team, zadebiutuje już w stawce samochodów z napędem na cztery koła. Mimo, że będzie to zupełnie nowy dla niego samochód, to tego Mitsubishi Lancera Evolution VIII, doskonale znają kibice Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Konrad Biela zmierzy się z portugalskim wyzwaniem w wyścigówce ekipy Berg Monster Team.

W Bradze zasili reprezentację „biało-czerwonych”, która liczy 14 zawodników i zawodniczek. W swojej kategorii będzie miał 12 konkurentów, a w tym 2 z Polski. Na zawodników czekać będzie sześć przejazdów 3 km trasy, podzielonych na trzy treningi (sobota) i trzy podjazdy wyścigowe (niedziela).

 

Konrad Biela: „To dla mnie coś wyjątkowego, że po raz drugi zdobyłem zaufanie polskiej reprezentacji  i organizatorów, którzy przyznali mi dziką kartę na FIA Masters w Bradze. To będzie jedno z największych wyzwań w mojej karierze, zmierzyć się z zupełnie nową trasą i w nowym samochodzie. Rozważaliśmy kilka opcji, ale wybór padł na Lancera Evo VIII, którego dobrze znacie w barwach Berg Monster Team. Dziękuje Boczkowi i Dubaiowi, że pomogli to wszystko zorganizować, a AMS Race & Rally Car Service (Marcin Stopka) i 4turbo (Łukasz Cieszko) za przygotowanie samochodu.

Jestem ciekaw tego samochodu, jak będzie się prowadzić w porównaniu z Evo X i już nie mogę się doczekać pierwszego podjazdu. To będzie weekend samych nowości, ale obiecuje, że dam z siebie wszystko w walce o wynik. Długo czekaliśmy na ten start, więc głód jazdy też jest ogromny. Myślę, że będzie szybko i przyjemność z rywalizacji będzie ogromna. Trasa trochę przypomina mi Limanową, więc mam nadzieję, że szybko złapię na niej dobry rytm. Trzymajcie kciuki i zapraszam do relacji z Bragi.

Ten weekend i przygoda, nie byłby możliwy bez wsparcia partnerów. Ogromne podziękowania dla: Kotelnica Białczańska, TrackTech, HQ Automotive, Fit Bite Catering Dietetyczny, BielaPlast - producent dla profesjonalistów, DawidStachoń krucy_fit, Firma Budowlana Hebda, LisCar, Pralnia Białka, Strama Paliwa, KW Tynki, Szyby Folie Samochodowe Domalik, Ludwik Auto Detailing Zakopane, Ciszek Desing  AMS Race & Rally Car Service, 4turbo, Gulf Race Fuels Distribution EU, 4motorsport.pl, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Podhale24.pl, Agencja UMA, Buchti.pl Promotion oraz AMK Limanowa.”

9 Październik 2021
Sezon

2021

Autor
informacja prasowa
Foto
Rozmus Photography

GSMP - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama