16-letni Hubert Laskowski wygrywa w mistrzostwach Europy

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start w karierze. 16-letni kierowca zadebiutował na trasach mistrzostw Starego Kontynentu, gdzie wygrał w swojej klasie!

Rajd Lipawy (01-03.07.2022), bo o nim mowa, w tym roku stanowił piątą rundę mistrzostw Starego Kontynentu. Na liście zgłoszeń pojawiła się cała europejska czołówka, wśród której znalazło się również nazwisko Huberta. 16-latek tradycyjnie w tym sezonie skorzystał z Forda Fiesty Rally3 i zmierzył się między innymi z liderem i wiceliderem klasyfikacji sezonu ERC3.

Hubert, którego pilotował Michał Kuśnierz, już od pierwszych kilometrów rywalizacji pokazał, że dużo bardziej doświadczeni rywale muszą się z nim liczyć. Mimo słabszej pozycji startowej, po pierwszym dniu Ford Fiesta Rally3 znalazł się na drugiej pozycji w klasie. Do liderów Hubert z Michałem tracili zaledwie 9,7 sekundy. Pierwszy dzień jednocześnie stanowił rundę mistrzostw Łotwy. W niej Hubert wygrał rywalizację w klasie, a w klasyfikacji generalnej wywalczył siódme miejsce.

- Rajd Lipawy był bardzo wymagającą imprezą. Organizatorzy przygotowali bardzo szybkie i trudne odcinki. Było na nich wiele przejść przez szczyty, sporo hop i dużo bardzo szybkich partii. Pierwszego dnia rywalizacja była nieco trudniejsza. Jechaliśmy na końcu stawki i mieliśmy zupełnie inne warunki niż nasi główni konkurenci – tłumaczył Hubert.

Drugiego dnia lepsza pozycja startowa wywalczona podczas pierwszego etapu, pozwoliła Hubertowi pokazać swój talent w całej krasie. 16-latek był najlepszy w klasie na pięciu z sześciu prób. Najgroźniejszego rywala na mecie pokonał o blisko trzy i pół minuty!

- Drugiego dnia jechaliśmy w takich samych warunkach jak najmocniejsi w naszej klasie. Byliśmy najszybsi na pięciu z sześciu odcinków specjalnych. Nie podejmowaliśmy dużo większego ryzyka, więc bardzo cieszy mnie taka forma. Z Michałem przygotowaliśmy bardzo dobre notatki, które były najważniejszym elementem, który pozwolił na tak szybką jazdę – dodał Hubert.

- Ekipa Car Speed Racing tradycyjnie perfekcyjnie przygotowała samochód. Działał znakomicie, również dzięki częściom, które dostarczył polski oddział M-Sportu. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim za ten start. Bez Was nie zrobilibyśmy tego! - zakończył.

Partnerami młodego kierowcy są firmy Marten, Pirelli, Intertrade Logistics Limited, Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce, Atech Racing Polska. Za obsługę auta odpowiada stajnia Car Speed Racing.

5 Lipiec 2022
Sezon

2022

Autor

ERC - Najnowsze galerie

Wydarzenia

1 Lipiec 2022
27 Październik 2021
2 Lipiec 2021

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama