Żarłok i Pietruszka zakończą sezon wśród polskich kibiców

Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka zakończyli już swój czeski sezon w XTG Opel Adam Cup. Okazji do pojawienia się na odcinkach specjalnych Rajdu Cieszyńskiej Barbórki nie mogli jednak odpuścić. Dzięki temu, zamkną pierwszy rok startów w Oplu, w swoim domowym rajdzie i wśród polskich kibiców. Reprezentanci Kubala Rally Team, po występie we wrześniowym Rajdzie Wisły, po raz drugi zasilą skład klasy Gość 2WD w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska 2019.

 

Żarłok i Pietruszka staną na starcie w Cieszynie, jako triumfatorzy zeszłorocznej edycji. Dzięki kompletowi punktów, przypieczętowali zdobycie tytułu pierwszych wicemistrzów RSMŚl 2018.  Wtedy jeszcze za kierownicą Hondy Civc, na którą nakleili pierwszy numer startowy, wygrali cztery, z sześciu rozegranych odcinków specjalnych, a linię mety na cieszyńskim Rynku przekroczyli z blisko minutową przewagą.

 

Teraz, w 45. edycji „Cieszynki”, stają przed kolejnym wymagającym zadaniem. W klasie Gość, aż 22 załogi zgłosiły samochody z napędem na jedną oś. Tak mocnego składu w tym sezonie Mistrzostw Śląska, kibice nie mieli jeszcze okazji zobaczyć.

 

Wszyscy czekają, przede wszystkim, na rozstrzygnięcie walki o tytuł Mistrza Śląska, ale rywalizacja w Gość 2WD na pewno będzie mocnym punktem finałowej rundy cyklu. Walka rozstrzygnie się na siedmiu odcinkach specjalnych, już w ten weekend, 15 i 16 listopada.

 

Szymon Żarłok: Począwszy od 2015 roku, zawsze kończymy startem w Cieszynie, więc nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na pożegnanie się z sezonem 2019. Cieszę się, że dzięki naszym sponsorom mamy okazję podtrzymać tą tradycję. W tym roku jedziemy bez presji, ale mimo to celujemy w jak najlepszy wynik. Stawkę mamy naprawdę mocną, ponieważ do Cieszyna zjechała silna obsada.

 

Główne założenie to pojechać tak, żeby tym startem podziękować naszym sponsorom i kibicom.  Wspólnie z Kubala, SML Trans, QBL, Car Speed Racing i Buchti.pl Promotion zapraszamy w ten weekend do Cieszyna. I sobie i Wam życzę, żeby był to weekend rajdowych wrażeń, na najwyższym poziomie.

 

Krzysztof Pietruszka: „Cieszynka” będzie naszym dziewiątym tegorocznym startem, więc jest to zdecydowanie najbardziej intensywny z naszych rajdowych sezonów. Nie mogło nas jednak tutaj zabraknąć, w tak ważnym dla całego zespołu miejscu. Rok temu, Barbórka Cieszyńska w pewnym sensie zapoczątkowała wszystkie zmiany, jakie przyniósł sezon 2019. Trudno więc o lepsze miejsce na symboliczne podsumowanie.

 

Zmierzenie się z tymi trasami w pucharowym Adamie, to ciekawy wyzwanie. Jak zawsze, organizator przygotował wymagające odcinki i wysoko zawisił poziom trudności. Rajd w tym roku jest dodatkowo punktowany, a dzięki temu walka o tytuły nabierze jeszcze większego tempa. Szykuje się piękny rajdowy weekend w Cieszynie, na którym nie może Was zabraknąć. Liczymy na Wasze mocno zaciśnięte kciuki i gorący doping!

 

16 Listopad 2019
Sezon

2019

Autor
informacja prasowa
Foto
František Dušek, Tomáš Plachý

RO i Super KJS - Najnowsze galerie

Facebook

Twitter

Reklama

Reklama